SHOPIkona sklepu   pl en
Nowy Początek. Modernizm w II RP

2022 / Wystawy Nowy Początek. Modernizm w II RP new

Muzeum Narodowe w Krakowie

Architekturę wystawy tworzą misternie zaprojektowane podziały, stanowiące samoistne instalacje rzeźbiarskie. Język abstrakcji, lekkość brył i podstawowe bloki koloru składają się na charakter przestrzeni zdyscyplinowanej, zaprojektowanej w duchu modernistycznym. Projektanci skupili się na wykreowaniu dramaturgii poruszania się po ekspozycji, proponując różnorodność; od prostych planów w wybranych fragmentach wystawy po scenografię złożoną z multiplikacji geometrycznych form. Częścią koncepcji wizualnej było zastosowanie ażurów, prześwitów i wglądów w odległe części wnętrza. Dzięki temu uzyskano efekt nakładania się kolorów i brył oraz nieoczywistych perspektyw.


Zespół kuratorski pod kierownictwem Prof. dr hab. Andrzeja Szczerskiego i Prof. UAM dr hab. Piotra Juszkiewicza w składzie:
Anna Budzałek, Magdalena Czubińska, Alicja Kilijańska, dr Bożena Kostuch, Joanna Kowalska, dr hab. Mirosław Kruk, Agata Małodobry, Monika Paś, Sabina Serafin, Agnieszka Smołucha-Sładkowska, Magdalena Święch, dr Katarzyna Uchowicz

Koordynator: Katarzyna Szepieniec

2021 / Wystawy ursula von rydingsvard. tylko sztuka